Polycold Tamir & Bakım

Polycold cihazı ile nem alma 1970 yılında Dale Meissner tarafından vakum süresini hızlandırmak, vakum kaplama tekniklerini geliştirmek ve taban basıncını azaltmak amaçlı geliştirilen bir sistemdir. Bu sistem vakum odasından gaz moleküllerini kaldırmak veya su buharını soğuk yüzey üzerinde su buharı moleküllerinin yoğuşmasını sağlayarak vakum odasından dışarı drain eder. Vakum odasında bulunan nemin ortamdan kısa sürede alınması ürün kalitesi ve üretim hızı için büyük önem taşır. Üretim hızına paralel olarak odadaki su buharı moleküllerinin ortadan kaldırılması ile vakum taban basıncı düşürür ve birçok sistem ve uygulamada vakum kaplama kalitesini artırır. Uygun kapasitede olan Polycold veya Megacold verimli çalışması durumunda bobin hacminin artırılmasını ve dolayısı ile üretim artışını sağlayacaktır.

ÖNCÜ Soğutma 2014 yılı itibarı ile Polycold ve Megacold cihazları arıza – bakım – montaj – devreye alma hizmetleri ayrıca cihazın kompresör , elektrik ve otomasyon devresi , elektronik ve soğutma grubunu tam olarak yenileme çalışması yaparak soğutma kapasitesi artışı buna bağlı olarak vakum süresinin kısalmasına ve kaliteli ürün alınmasını sağlamaktadır. GVN Kompresör markası ile şirket bünyesinde yer alan soğutma kompresörleri tamir – yenileme atölyesinde overhaul işlemlerini yürütmektedir. Kompresörlerin detaylı testlerini üretici firma kapasite ve çalışma değerlerini referans alarak test sürecini sonlandırmaktadır.

Tamir-Bakım- Yenileme işlemleri tamamlanan Polycold ve Megacold cihazları fabrika ortamımızda test devresine montajı ile devreye alınmakta ve soğutma kapasitesi test edilmektedir.

Edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile Metalize makinalarında önemli görev alan Polycold ve Megacold cihazları operatör ve Mühendislerine koruyucu bakım , sistem arızaları , gaz şarj prosüdürü , arıza nedenleri  devreye alma ve cihazın işletilmesi konuları hakkında teknik destek ve eğitimler vermekteyiz. 

 

PLOYCOLD SİSTEM KOMPRESÖRLERİNİN TAMİR VE BAKIMI

Sogutma sistemlerinin kalbi niteliğinde olan kompresöerler kayrojhenik soğutma işlemlerini sağlayan ploycold sistemleri içinde sistemin kalbi görevini taşımaktadır.

Standart soğutma sistemlerinin aksine cok daha düşük sıcaklık verimini aldığımız polycold sistemleri kompresörlerinin bakım ve tamiri dusuk sıcaklık akışkanlığından dolayı standart soğutma sistemleri kompresörlerine nazaran cok daha spesifik ve dikkat gerektiren bir işlemdir

Oncu gemi ve endustrıyel Sogutma sistemleri bakım ve servisi olarak sektörde 14 yıllık tecrübemiz ve deneyimli teknik kadromuz ile spesifik bir termodinamik yapısına sahip olan soğutma sistemlerine aıt kompresörlerin bakımı ve oluşabilecek muhtemel problemler ve arızaların giderilmesi konusunda müşterilerimize geniş tecrübemiz ile gerekli olan servisi sağlamaktayız.


GVN Öncü Kompresör

Teknik Servis