Soğuk hava depoları

Soğuk depolama üretim ve tüketim arasındaki en önemli noktadır. Bu noktada ÖNCÜ soğutma olarak soğutucu cihaz, izolasyon panelleri ve izolasyonlu kapıdan oluşan soğuk hava depolarını her ihtiyaca cevap verebilecek istenilen ölçü ve kapasitelerde, anahtar teslim olarak uygulamaktayız.

ÖNCÜ servis ekiplerimiz zaman ve koşul şartı olmaksızın etkin ve hızlı bir şekilde hizmet vermektedir. Servis hizmetlerinin yanı sıra yapılan periyodik kontrollerde cihazın ömrünü uzatması, arıza riskini azaltması, enerji tasarrufu sağlaması ve ÖNCÜ soğutma imzasıyla yapılan işlerin takibi açısından bizim için önem taşımaktadır.

Soğuk Oda Cihazları

Yüksek teknoloji ile üretilen mikro proses kontrollü, otomatik defrostlu, prefabrik ve klasik izolasyonlu (inşa-i) soğuk depolarına kolaylıkla ve kısa sürede monte edilebilen split tip soğuk depo cihazlarımız; 1.000kCal/h ile30.000 k Cal/h kapasitelerde standart olarak üretilmektedir. Split olarak üretilen bu cihazlar ile tüm projelerinize çözüm bulmak mümkün olmaktadır.

Soğuk Oda Panelleri

Paneller dayanıklı, uzun ömürlü, hijyenik, ısı izalasyonunda istenilen verimi sağlayan pratik ürünlerdir. Soğuk hava depolarında kullanılan poliüretan dolgulu prefabrik sandviç paneller yüksek ısı yalıtımı oluşturmakta ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Paneller talebe göre paslanmaz çelik, pvc, polyester kaplama iç ve dış yüzey kilitsiz yada kilit mekanizmalı yapılabilmektedir. Paneller montaj ve demontaj kolaylığı sağladığı için soğuk oda istenildiğinde başka bir yere taşınabilir.Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan polyester veya pvc kaplı galvaniz saç yüzey malzemesi sayesinde nem izalasyonuna gerek kalmaz. Her çeşit saklama koşuluna, oda sıcaklığına uygun çeşitli kalınlıklarda panel kullanılabilir.>

Panel Teknik Özellikleri

İç yüzü 0,50 mm, dış yüzü 0,50 mm kalınlığındaki, galvanizli sac üzeri 5 mikron astar üzerine 20 mikron son kat coil coating sistem Ral 9002 renk polyester boyalı, iki levha arası 80/100/150/200 mm kalınlıkta, 40-42 kg/m³ yoğunlukta, B2 sınıfı yanmazlıkta, pentan ile şişirilmiş poliüretan sert köpük dolgulu, çift diş ve oluklu yapısı ile tam ve hava geçirmez birleşim detayına sahip, opsiyonel olarak kilitli, 1115 mm eninde modüler paneller proje gereği istenilen boyda ürettirilmektedir.
 

Soğuk Oda Kapıları

Kapı izolasyon malzemesi 40-42 kg/m³ poliüretan dolguludur. Kapıların kasa ve kanat kalınlığı kullanılan panel kalınlığı ile aynıdır. Kullanım yerine göre sürgülü veya menteşeli, süpürmeli veya eşikli olabilir. Kapılarda kullanılan conta ile sızdırmazlık sağlanır. Donmuş muhafaza odalarının kasasında yapışmayı önlemek amacıyla rezistans bulunmaktadır. Dayanıklılık yıpranmaya daha fazla maruz kalan soğuk depo kapıları için önemli bir özelliktir. Hafiflik ve kolay kullanım da soğuk depo kapılarında aranan özelliklerdendir.

 


GVN Öncü Kompresör

Teknik Servis